.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ
04.06.2023
1.    Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i po południu o godz. 15:00 z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po porannej Mszy Świętej będzie zmiana tajemnic różańcowych.2.    W ciągu tygodnia:
Øw poniedziałek i wtorek – Msza Świętabędzie rano o godz. 6:30,
Øw środę – Msza Świętabędzie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 18:00 z nowenną do MB Nieustającej Pomocy,
Øw piątek i sobotę – Msza Świętabędzie tylko rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 18:00 z procesją.3.    W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie procesja do czterech ołtarzy. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Jezusa Eucharystycznego. Jak każdego roku, tak i teraz prosimy poszczególne rejony parafii o przygotowanie ołtarzy, feretronów i baldachimu do procesji. Zachęcamy do udziału w procesji zarówno w samą uroczystość, jak i w pozostałe dni oktawy Bożego Ciała. Składka na tacę przeznaczona będzie na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.4.    W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
Øw poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Øw środę – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męczennika5.    W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.