.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

SCHOLA NA PRZEGLĄDZIE PIOSENKI RELIGIJNEJ NA PODHALU

27.11.2016

 

Parafia p.w. św. Jana Pawła II wraz z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu zorganizowała po raz  XXVII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu - SACROSONG 2016. Honorowy patronat nad tym Przeglądem piastuje Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Wzięły w nim udział soliści, zespoły, schole oraz chóry. Przesłuchania odbyły się 18 i 19 listopada 2016r. (piątek, sobota) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

 

W piątkowym przesłuchaniu zaprezentowała się nasza schola z dwoma utworami: „Okaż mi Boże miłosierdzie swoje”. i „Ty wskazałeś drogę do miłości”, która zakwalifikowała się do Koncertu Laureatów, który miał miejsce w niedzielę 27 listopada 2016r. Nasza młodzież zdobyła wyróżnienie. 

 

NASZA SCHOLA NA DIECEZJALNYM DZIĘKCZYNIENIU ZA ŚDM

24.09.2016

 

W sobotę 24 września 2016r. młodzież  z naszej scholi uczestniczyła w diecezjalnym dziękczynieniu za Światowe Dni Młodzieży.  Dziękczynienie to miało miejsce przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

 

Młodzież wzięła udział w okolicznościowej katechezie przy gruszy bł. Karoliny w Wał-Rudzie, a następnie przeszła szlakiem męczeństwa bł. Karoliny ,uczestnicząc  w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

 

Centralnym punktem dziękczynnego spotkania była Msza św. przy kościele w Zabawie, której przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

WYSTĘP SCHOLI W RAMACH TYGODNIA MISYJNEGO ŚDM

23.07.2016

 

W niedzielę 23 lipca 2016 r. na zakończenie Tygodnia Misyjnego w naszym dekanacie, młodzi pielgrzymi z Francji uczestniczyli w Festiwalu Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "Trzy Kolory", który odbył się w amfiteatrze w Korzennej. 

 

W programie festiwalu znalazły się koncerty muzyki sakralnej i ludowej z udziałem Grupy Wokalnej z Wojnarowej, scholi z Trzycierza, Siedlec, Janczowej i naszej scholi.

 

Uzupełnieniem festiwalu był także plener artystyczny z wystawą twórców ludowych i degustacją potraw regionalnych.

SCHOLA NA WYCIECZCE W PIENINCH

28-29.06.2016

 

W dniach 28 – 29.06.2016r., młodzież z naszej scholi udała się z ks. Tomaszem na dwudniową  wycieczkę w Pieniny.

 

W pierwszym dniu młodzież zdobyła najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony i Sokolicę. Po trudnej górskiej wyprawie, udała się do miejsca zakwaterowania w Tylmanowej - Kłodnem.

 

Nazajutrz kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Krościenku. Z piękną pogodą i w dobrych nastrojach młodzież powróciła do domów.

INSCENIZACJA DROGI KRZYŻOWEJ W WIELKI PIĄTEK W WYKONANIU NASZEJ SCHOLI

25.03.2016

 

W Wielki Piątek o godz. 21.00 odbyła się Droga Krzyżowa poprowadzona przez młodzież z naszej scholi, połączona z inscenizacją, przywołującą naocznych świadków dramatycznych wydarzeń z ostatnich chwil życia Jezusa.

 

Była to okazja, aby spojrzeć na Mękę Pańską oczyma tych, którzy widzieli i słyszeli to wszystko, czego doświadczył Jezus. Na zakończenie młodzież poprowadziła czuwanie przy Grobie Pańskim.

 

Drogą Krzyżowa i czuwanie były zwieńczeniem cotygodniowych nabożeństw wielkopostnych.

NASZA SCHOLA W GRONIE LAUREATÓW

NA FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK W SZCZUCINIE

16.01.2016

 

W Szczucinie po raz dziewiąty został zorganizowany Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolęda Hej”.

 

Przesłuchania wszystkich uczestników odbyły się dziś w sobotę, 16.01.2016r. w Hali widowiskowo - sportowej, w których wzięła udział nasza Młodzieżowa Schola.

 

Po pomyślnym występie w nasza Schola znalazła się w gronie laureatów